Powitanie ikony MB w Sochaczewie-Boryszewice

7 MARCA 2017

Z radością witamy cudowną ikonę, na którą spoglądamy tak, jak na przestrzeni dziesiątków lat miliony naszych poprzedników. Maryja jest „wypatrzona” milionami oczu, Ona jest „odczuta” milionami serc i Ona wysłuchała miliony próśb. „Oto Matka twoja!” – podpowiada nam Kościół łowicki w przesłaniu, które towarzyszy naszemu nawiedzeniu. To stwierdzenie Jezusowe, skierowane z krzyża do Jana, jest kierowane do każdego z nas. Tutaj, w tej wspaniałej sochaczewskiej wspólnocie na Boryszewie. Wy doskonale znacie, co to znaczy bliskość Maryi, ponieważ ciągle modlicie się do Tej, która jest Nieustającą Pomocą – mówił w homilii bp Dziuba.

Ordynariusz podkreślił, że na parafianach spoczywa również obowiązek. – Radujemy się, że Maryja przyszła na początku II etapu nawiedzenia właśnie do was. Jesteście pierwsi, ale obyście byli pierwsi w modlitwie, w świadectwie wiary. Obyście, wracając do domu, powiedzieli swoim bliskim, których tutaj nie ma, że Maryja was zaprasza, czeka na was, zachęca do przystąpienia do sakramentu pokuty, może nawet po kilku latach. To jest to ciche Maryjne dzieło, o którym nie mówimy, a jest szczególnie ważne. To jest owoc tego nawiedzenia – przemiana serca, przemiana życia w rodzinie – mówił biskup

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.