Bełchowskie Familijki w Bełchowie

10 CZERWCA 2015

Ta impreza już na stałe wpisała się w kalendarz gminy Nieborów i powiatu łowickiego. Ma charakter integracyjny, ale jest także elementem krzewienia kultury, sposobem na dobrą zabawę. Toteż zgromadziła setki osób, nie tylko z Bełchowa ale i okolicznych miejscowości. Przybyli uczestnicy nie mogli narzekać na nudę. Na scenie wystąpiło wielu lokalnych artystów m.in. Orkiestra Dęta OSP z Bełchowa, młodzież z Koła Teatralnego „Zacisze” działającego w Gimnazjum nr 2 w Dzierzgówku, Ludowy Zespół Dziecięcy „Krzewina” z Bobrownik oraz Kabaret „Senioreczki” działający przy GOK w Bełchowie.

Jak co roku, Festyn rozpoczęła msza św. o godz. 12.00. Organizatorzy pomyśleli też o dzieciach, przygotowując dla nich wesołe miasteczko, w którym mogły bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, zamkach, karuzelach, skakać na eurobungee, czy wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez animatorów.
Spędzany na wspólnej zabawie czas uatrakcyjniały zabawne konkurencje zespo-łowe dla dorosłych, takie jak: trój-bój kobiet i trój-bój mężczyzn czy siatko-noga.

Organizatorzy zadbali również o pokarm nie tylko dla ducha, ale i dla ciała. Czę-stowano grochówką, pierogami, kiełbaskami i kaszanką z grilla, chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz lodami i ciastem, które zostały przygotowane przez lokalne Kola Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich. W organizację festynu włączyły się wszystkie miejscowości wchodzące w skład parafii Bełchów, co – oprócz wspólnej zabawy – było pierwszym elementem integrującym parafian.

Główną atrakcję Festynu stanowiła loteria. Każdy mógł zakupić los za 5 zł, aby następnie o godzinie 19:00 stanąć do wielkiego losowania nagród takich jak np.: dwa telewizory LED, rower miejski ROMET czy cyfrowy aparat fotograficzny NICON.

Festyn tradycyjnie zakończyła zabawa taneczna, którą poprowadził zespół PO-WER z Łyszkowic.
Festyn był bogaty w różnorodne przeżycia, a w jego organizację zaangażowało się wielu wspaniałych ludzi. Spotkaniom i wspólnej zabawie sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Nie odbyłby się on bez licznej grupy organizatorów, sponsorów i ofiarodaw-ców. Wszyscy uczestnicy festynu swoją obecnością wsparli realizowane obecnie dzieło generalnego remontu wieży kościoła parafialnego.

ks. Paweł Staniszewski