Ministranci na Mistrzostwach Polski

4 MAJA 2015

Do Elbląga przyjechało prawie 1500 młodych zawodników, którzy oprócz tego, że często chodzą razem do szkoły i przynajmniej dwa razy w tygodniu spotykają się na treningach piłki nożnej, to przede wszystkim wspólnie służą przy Ołtarzu Pańskim, co najmniej raz w tygodniu. Odbywające się mecze na dziewięciu halach w Elblągu miały wyłonić finalistów X Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar „Króluj nam Chryste”.

Organizatorem Mistrzostw był ks. Paweł Guminiak, prawdopodobnie jedyny ksiądz który na co dzień jest również prezesem Olimpii Elbląg. Nabyte doświadczenie w środowisku piłkarskim owocowały także dobrą organizacją turnieju i sprawnym przebiegiem rozgrywek.

X Mistrzostwa Polski podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe. W pierwszej kategorii – ministranci – występowali chłopcy urodzeni w latach 2002- 2005, kolejną kategorią wiekową stanowili lektorzy młodsi, czyli chłopcy urodzeni w latach od 1999 do 2001, trzecia kategoria to lektorzy starsi od 1995 do 1998.

Z naszej Diecezji w Mistrzostwach udział brały drużyny z parafii: św. Macieja Ap. z Bełchowa (III kategorie wiekowe), która zajęła w kategorii lektor starszy bardzo dobre 9 miejsce w skali całej Polski, św. Katarzyny z Witoni (III kategorie), która w kat. ministrant zajęła II miejsce w Finale B (18. Miejsce w skali Polski) i w kat. Gimnazjum I miejsce w Finale C (33. Miejsce w skali Polski oraz parafie: św. Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach (kat. lektor młodszy) i Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników (kat. Ministrant).

Ks. Sebastian Antosik
Diecezjalny Duszpasterz Sportowców