458. Rozpoczęliśmy kurs lektorski.

1 LIPCA 2014

Wspólne spotkania, Msze Święte, wykłady i zajęcia sportowe, w tym wszystkim przyszli lektorzy biorą już udział, aby jak najlepiej posługiwać przy stole Słowa. Nie stronimy od ćwiczeń praktycznych z fonetyki, dykcji, muzyki kościelnej czy liturgiki. Kolejny raz rozważamy tajemnice zawarte w Piśmie Świętym, aby Słowo Boże nie tylko czytać, ale i nim żyć. Dziś także był z nami J. E. ks. bp Andrzej F. Dziuba. Pasterz przewodniczył porannej Mszy Świętej i wygłosił Słowo Boże. Spotkanie z Księdzem Biskupem zakończyliśmy wspólnym śniadaniem.

Módlmy się wszyscy za lektorów, którzy przeżywają rekolekcje, aby owocnie wykorzystali ofiarowany im czas i dobrze przygotowali się do odpowiedzialnej funkcji czytania Pisma Świętego podczas liturgii.