Jubileusz ks. bpa Józefa Zawitkowskiego

23 LISTOPADA 2013

W katedrze łowickiej pod przewodnictwem dostojnego Jubilata była sprawowana Eucharystia dziękczynna. Przybyli na tę uroczystą Liturgię biskupi, duchowieństwo, siostry zakonne, przedstawiciele rządu i samorządów, różnych organizacji i stowarzyszeń oraz wierni z całej diecezji. Bazylika wypełniła się po brzegi.

Była to sposobność by nie tylko podziękować Panu Bogu za posługę Biskupa Pomocniczego ale Jemu samemu wyrazić wdzięczność. Przedstawiciele różnych grup, zawodów i wiernych mogli złożyć życzenia w trakcie Mszy św. jak i tuż po jej zakończeniu.

Homilię wygłosił sam Jubilat a w niej zawarł podziękowania i przeprosiny dla wszystkich, którzy odegrali ważną rolę w Jego życiu, jak i tym, których Pan Bóg postawił na Jego drodze.

Więcej o dostojnym Jubilacie można przeczytać we wkładce łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Poniżej możemy wysłuchać życzeń i wygłoszonej homilii.