Rio w Żyrardowie

1 WRZEśNIA 2013

Kilkaset młodych osób, nie tylko wiekiem ale i duchem, w ostatnią sobotę wakacji przeżywało diecezjalne Światowe Dni Młodzieży pod tytułem „Rio in Żiro” Była to inicjatywy Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie oraz Parafii Salezjańskiej św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie.

Spotkania zaczęło się od pieśni uwielbienia Pana, prowadzonych przez chór diecezjalny (miejscowi wykonawcy połączeni z przedstawicielami z poszczególnych grup pielgrzymkowych ŁPPM), które były przeplatane homilią Ojca św. Franciszka. Papież przypomniał zgromadzonej w Żyrardowie młodzieży, że wszyscy jesteśmy posłani by głosić Ewangelię. Następnie kilka osób, które były obecne w Rio de Janeiro na ŚDM, dało świadectwo obecności Pana Boga w ich życiu i czym były dla nich ŚDM. Był to szczególny czas, ponieważ dało się czuć powiew Ducha Świętego.

Organizatorzy przygotowali również pantomimę, w której można była zobaczyć, jak człowiek bez Pana Boga się zatraca. Ale również, że Pan Jezus jest moim Zbawicielem i to On mnie wyzwala z każdego grzechu…

Na tym zakończyła się część przed kościołem. Potem wszyscy weszli do okazałej świątyni, gdzie w progu czekały na młodzież stągwie z wodą święconą. Były one po to, by każdy mógł sobie przypomnieć robiąc wodą znak krzyża, że wchodząc do Kościoła, jako wspólnoty, zostaliśmy przez Chrystusa odkupieni.

W świątyni odbyła się najważniejsza część spotkania – Eucharystia. Bardzo wielu kapłanów pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja F. Dziuby koncelebrowało Mszę św. Słowo wygłosił Pasterz Diecezji. Na sam koniec uroczystej Liturgii każdy z uczestników otrzymał pamiątkę: opaskę na rękę z hasłem: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody…” oraz List Papieża do Młodych.

Ostatnim elementem tego spotkania była wspólna agapa na świeżym powietrzu na terenie plebanii.

Więcej będzie można przeczytać o tym spotkaniu w „Gościu Niedzielnym” oraz na stronie ŁPPM oraz na facebooku Rio w Żyrardowie”.

Zdjęcia z oficjanej strony ŁPPM