Prymicje Arcybiskupie w Guzowie

23 STYCZNIA 2012

W Uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia, Ojciec Święty Benedykt XVI udzielił święceń biskupich ks. Markowi Solczyńskiemu, kapłanowi Archidiecezji Warszawskiej, który pochodzi z terenu naszej diecezji, z Guzowa, a od lat pracuje w dyplomacji watykańskiej. Nowy biskup został mianowany nuncjuszem apostolskim w Gruzji i Armenii. Ks. Marek po święceniach kapłańskich pracował jako wikariusz w Józefowie, a następnie w watykańskich przedstawicielstwach dyplomatycznych w Rosji, Paragwaju, Turcji, Czechach, w USA przy ONZ i w Hiszpanii. Mówi biegle po włosku, francusku, angielsku, hiszpańsku i rosyjsku.
Jednym z etapów dziękczynienia za wyniesienie do godności arcybiskupiej była tzw. prymicja biskupia w rodzinnym Guzowie. Swojemu rodakowi towarzyszyła cała wspólnota parafialna, rodzina, przyjaciele. Prymicjant, który jako dewizę biskupią przyjął słowa „Ecce Agnus Dei”, dziękował w homilii za wspólnotę parafialną, w której wzrastał.