31. Piesza pielgrzymka z Głowna na Jasną Górę

21 SIERPNIA 2017

Ordynariusz towarzyszył pątnikom do rogatek miasta. Razem z nim odprowadzali pielgrzymów ks. Stanisław Banach, dziekan głowieński i proboszcz parafii św. Jakuba w Głownie, burmistrz miasta Grzegorz Janeczek, Magdalena Szajder, przewodnicząca Rady Miejskiej oraz Wojciech Brzeski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego. Ponad 200 pielgrzymom towarzyszyli również członkowie rodzin i mieszkańcy miasta, którzy zdecydowali się przejść kilka kilometrów do pobliskich Bratoszewic lub nawet dalej do Zgierza. Większość pątników stanowią wierni dekanatu głowieńskiego.

W tym roku nastąpiły zmiany w kierownictwie pielgrzymki. Przez wiele lat przewodzili pątnikom świeccy, tym razem ta funkcja przypadła ks. Zbigniewowi Kielanowi, wikariuszowi parafii św. Jakuba w Głownie. Jest również opiekunem duchowym pielgrzymki. Wspomagają go ks. Tomasz Trzciński, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Głownie oraz o. Benedykt Zieliński z cysterskiego opactwa w Wąchocku.

Na Jasną Górę pielgrzymi dotrą 24 sierpnia. Tradycyjnie z Głowna organizowany jest wyjazd autokarem na powitanie pątników w Częstochowie. Natomiast 27 sierpnia, zgodnie ze zwyczajem, pielgrzymi będą witani w Głownie przy dworcu kolejowym. Po czym przejdą przez miasto do świątyni, w której rozpoczęli pątniczy trud.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.